Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

18 grudnia wręczymy Kryształowe Brukselki 2020. Zapraszamy na transmisję!

 • Opublikowano: 25 listopada 2020
 • Autor: redakcja

18 grudnia 2020 r. Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE organizuje Galę wręczenia Nagród Kryształowej Brukselki 2020. Tegoroczne nagrody zostaną przyznane za osiągnięcia w całym Programie Ramowym Horyzont 2020. Uroczystość będzie transmitowana on-line. Już dziś zapraszamy do oglądania!

To już dziewiąta edycja Nagrody Kryształowej Brukselki – przyznawana jest ona od 2001 r. za sukcesy w Programach Ramowych Badań i Innowacji UE. Jest cenionym wśród naukowców i przedsiębiorców wyróżnieniem za ich innowacyjność i wkład w rozwój polskiej nauki i gospodarki. Tegoroczne Kryształowe Brukselki podsumują cały Program Ramowy Horyzont 2020 (lata 2014-2020).

Skład Kapituły

W dziewiątej edycji Nagrody Kapituła pod przewodnictwem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, wyłoni laureatów spośród nominowanych do tego wyróżnienia w następujących ośmiu kategoriach:

 • nauka:
 1.       uczelnie,
 2.       instytuty badawcze,
 3.       instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk
 • biznes:
 1.        małe i średnie przedsiębiorstwa,
 2.        duże przedsiębiorstwa
 • administracja samorządowa
 • podmioty non-profit
 • nagroda indywidualna.
PEŁNA LISTA NOMINOWANYCH

W kategoriach instytucjonalnych (nauka, biznes, administracja samorządowa i podmioty non-profit) podstawą nominacji są opracowane przez KPK dane statystyczne uzyskane z Komisji Europejskiej. Natomiast kandydatów do nagrody indywidualnej nominuje środowisko skupione wokół badań naukowych i innowacji.

Regulamin

Tego, kto otrzyma Kryształową Brukselkę 2020 dowiecie się Państwo podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 18 grudnia 2020 r. Transmisję będzie można śledzić od godz. 12:00 na naszej stronie internetowej oraz za pośrednictwem naszych kanałów na Twitterze i Facebooku.

Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w Gali!

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.